بازاریابی رویدادی

در میان هزاران روش بازاریابی آنلاین و آفلاینی که امروزه پدید آمده‌اند، برخی از روش‌ها از بازگشت سرمایه‌ی بسیار بالایی برخوردار هستند. امروزه بسیاری از افراد به روش‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی اینترنتی روی آورده‌اند، چون برای بسیاری از کسب‌‌وکارها نتیجه‌بخش بوده است. با این حال، یک استراتژی صحیح بازاریابی ازترکیبی از استراتژی آنلاین و آفلاین را استفاده می‌کند.
بازاریابی رویدادی یکی از بهترین انواع بازاریابی آفلاین است که برندها از آن برای تبلیغ محصول و یا خدمات شرکت خود بهره‌مند می‌شوند. رویداد در واقع به جمع‌شدن تعدادی از افراد کنار هم و صحبت حول یک موضوع خاص گفته می‌شود. برندها می‌توانند میزبان رویداد، شرکت‌کننده و یا حامی رویدادها باشند.
در ادامه برخی از مزایای بازاریابی رویدادی را می‌خوانید.
برندینگ و افزایش آگاهی از برند
یکی از بزرگ‌ترین دلایل شرکت‌ها برای میزبانی یک رویداد ایجاد و ساخت هویت تجاری‌شان است. شما با بازاریابی رویدادی قادر خواهید بود، خود را از سایر رقبا متمایز کنید.
بسیاری از برندها از طریق وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی با مشتریان خود در ارتباط هستند. البته هیچ روش ارتباطی نمی‌تواند جایگزین ارتباطات رو در رو شود. رویداد این امکان را برای شما و مشتریان‌تان فراهم می‌کند تا از نزدیک با هم در ارتباط باشید.
شما باید اطلاعات کسانی که در رویداد شما شرکت کرده‌اند را ثبت کنید. اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنید باید سطح ارتباط مشتری با برند شما را نشان دهد. بدین ترتیب شما می‌توانید مشتریان بالقوه را از بین تعدادی از زیادی از افراد شرکت‌کننده شناسایی کنید و با پیگیری‌های بعدی، آن‌ها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

موضوع: